Erasmus+ youth exchange “Voice of Youth”

Erasmus+ youth exchange “Voice of Youth”

Association Social Hub from Bulgaria implemented Youth Exchange “Voice of Youth” which involved young people from 6 European countries: Bulgaria, Romania, Italy, Croatia, Greece and Lithuania.

Below we are sharing Lithuanian participants experiences and impressions about the project (in Lithuanian).

Mes, ašuonių lietuvių grupė, liepos 15 – 26 dienomis išvykome į Auksinių kopų kurortą Bulgarijoje. Neapsigaukite! Važiavome čia ne atostogauti ir saulėje pasikepinti, o pasisemti naujų gyvenimiškų patirčių, diskutuoti svarbiomis temomis ir susipažinti su spalvingais žmonėmis, kurie čia atvyko net iš 6 skirtingų Europos šalių.

Taigi, dalyvavome Erasmus+ jaunimo mainuose. Pagrindinė programos idėja buvo kalbėti apie aktyvų pilietiškumą, įsitraukimą į visuomeninį bei politinį gyvenimą savo kasdienėje veikloje bei skatinimą tai daryti ir kitus. Šią pagrindinę idėją atspindi net ir projekto pavadinimas – „Voice of Youth“.

Įdomiausia mums pasirodė tai, jog rimtą temą gvildenome ne taip, kaip mokykloje. Niekas nebuvo kviečiamas prie lentos, nereikėjo atsakinėti ar skaityti vadovėlių. Pasitelkėme tokius įdomius mokymosi ir dalinimosi patirtimi būdus:

  1. Kiekvienos šalies atstovai pasakojo kitiems dalyviams apie balsavimo, politinio gyvenimo principus jų šalyse.
  2. Sukūrėme bei sušokome ir nufilmavome flashmob‘ą taip siekdami atkreipti visuomenės, o ypač jaunų žmonių, dėmesį bei paskatinti aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime.
  3. Pasiskirstę į grupeles filmavome keletą trumpametražių filmukų, kuriais siekėme įvairiais aspektais pristatyti buvimo aktyvia visuomenės dalimi svarbą.
  4. Dalyvavome „public cafe“ principu organizuotose diskusijose. Čia prie kiekvieno stalo gaudavome vis kitą temą, kuria kiekvienas galėdavo išreikšti savo idėjas ir pasisemti minčių apmąstymui.

O smagiausia tai, jog šie keli punktai – toli gražu ne viskas, ką nuveikėme per daugiau nei 10 dienų Bulgarijoje! Sunku ir nupasakoti, kiek daug galima sužinoti ir kiek įkvėpimo pasisemti, kai susitinka daug žmonių iš įvairių Europos kampelių ir ima dalytis savo patirtimi.

Džiugu ir tai, jog dalyvaudami mainuose turime galimybę pamatyti šalį, į kurią nuvykstame, aplankyti jos įžymybes, o vakare, paprasčiausiai pasivaikščioti po miestą, pabendrauti su kitais dalyviais bei atslūgus dieną kepinusiam karščiui – įšokti į vėsinančią jūrą.

Kviečiame ir jus aktyviai dalyvauti bei įsitraukti į visuomeninį gyvenimą. Beje, vienas iš būdų tai padaryti – domėtis Erasmus siūlomomis programomis, išvykti pasisemti patirties, o grįžus skleisti žinią apie šias įdomias keliones kitiems. Visai kaip tai dabar darome ir mes! Būkime aktyvūs!

 

Share this post